Hatay Şehir Merkezi

Hatay Şehir Merkezi


Yolunuz düşerse Hatay'a; Amanos  dağlarından Antakya'ya doğru giderken, Amik ovası sizi karşılar. Binlerce yıldır eşsiz iklimi, sulak ve verimli toprakları ile yaşamın en temel ihtiyaçlarını karşılayan Amik ovası ve Antakya, aynı zamanda , din ve ticaret yolları üzerinde yer alması, birçok medeniyete ev  sahipliği yapması sebebiyle çok kültürlü ve bir arada yaşamayı başarabilmiş insanlarıyla renkli bir coğrafyadır.

Antakya'da  geçmişte olduğu gibi günümüz de birçok dinden ve inançtan insan bir arada çalışır, bir arada oturur, komşuluk eder ve hayatı birlikte yaşar. Cami, kilise ve havra bir arada işlevlerini sürdürür. İşte bu kültürel paylaşım ve birlikte yaşama kültürü; örf, adet, gelenek ve tabii ki yemeklerde de kendini gösterir. 

'Doğunun  kraliçesi' olarak  anılan bu kadim şehir için Hatay havalimanı araç kiralama ve rezervasyon işlemlerinizi SGT araç kiralama ile yapabilirsiniz.  UNESCO tarafından barış şehri olarak seçilen Hatay görülmeye değer tarihi yaşanmışlığı ile hayranlık uyandıracak medeniyetler zincirine ev sahipliği yapmaktadır, SGT araç kiralama hizmetleriyle bu deneyiminize eşlik etmek bizi mutlu edecektir. Her mevsim keyifli olan şehirde yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Birçok ilkin beşiği olan Hatay denizi kumu ve güneşi ile de Akdenizin en uzun ve güzel sahiline sahiptir. SGT araç kiralama ile bu deneyimi yaşamaya hazır olun. Hatay da konaklama olarak Antakya şehir merkezi veya İskenderun tercih edilmektedir. Tarihi avlulu evlerin restoresi sonucu ortaya çıkan butik oteller size tarihi bir  deneyim sunuyor. Pansiyon, hostel ve otelleriyle içiniz rahat bir şekilde tatilinizi organize edebilme imkanlarıyla bu bölgenin ziyaretini cazip kılıyor.  Şehir size mükemmel tarihinin yanı sıra enfes mutfağını da sunmaktadır. Dönüşte yanınızda götürmek isteyeceğiniz mutfağınıza yeni lezzetler katmanıza sebep olacak birçok malzemeye uzun çarşıdan ulaşabilmektesiniz. Hatay Gastronomi şehri olarak  25 şehirden biri olmanın haklı gururunu sizlere sunmaktan zevk duyacaktır.

Hatay da gezilmesi gereken yerlerin başında dünyanın ikinci büyük mozaik koleksiyonuna ayrıca üçüncü büyük sikke koleksiyonuna sahip olan Hatay Arkeoloji müzemiz olmak üzere birçok tarihi ve ören yerlerinden bahsedebiliriz.  Anadolu'nun ilk kilisesi olan St. Pierre  kilisesi uzun yıllar  boyunca tarihe  ve ilklere imza atmıştır. Hristiyanlık isminin ilk defa telaffuz edildiği bu topraklar herkesi kucaklamakta günümüze kadar başarılı olmuştur. Dünyanın ilk aydınlatılan caddesiyle her zaman turizme önem verip yerli  ekonomiyi canlandırmıştır. Harbiye den Samandağı na, Payas tan Hassa ya bütün güzelliklerini göz önüne sermekte cesurdur. Dünya da ters akan ikinci nehir olma özelliği ile Asi nehri, asiliğine rağmen etrafında bulunan oturma alanları ile güzelliğine tanıklık etmenizi sağlayacaktır. Yakın tarihe baktığımızda da bize cesareti, bağlılığı, fedakarlık ve güveni aşılayan bu şehir aklınızda güzel hatıralar bırakacaktır.

Hatay havalimanın da iç hatlar terminalinde bulunan ofislerimizden bu tarihi serüveninize tanıklık etmek üzere SGT araç kiralama hizmetlerimizle eşlik etmekten onur duyarız. 
Hatay Havalimanından Antakya 27 km, İskenderun ise 30 km dır.  Hatay araç  kiralama hizmeti ile bu eşsiz deneyiminizi gerçekleştirmeniz için sizi Web sayfamızdan, terminalden veya  telefonla rezervasyon seçenekleri ile karşılamaktayız. SGT' ni seç, yola çık sloganımızla güler yüzlü hizmet, profesyonel ekip, araç temizliği, 7/24 destek ve en önemlisi müşteri memnuniyeti ilkesi ile bu yolda sizleri ailemizde görmekten mutluluk duyarız. Sorunsuz bir tatilin  adresi ayağınızı yerden kesecek iyi çalışma politikasıyla desteklenmektedir. Bu büyük ailemize, şehrimize hoşgelirsiniz.

Hatay Şehir Merkezi Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Hatay Şehir Merkezi lokasyonunda www.sgtcarrental.com güvencesiyle sizlerle, Hatay Şehir Merkezi araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.sgtcarrental.com

Blog

Hatay Şehir Merkezi
Hatay Şehir Merkezi
5,0
Tüm gün hizmet vermektedir.
Whatsapp Telefon